Proszę o sobie opowiedzieć.

Jestem szefową działu planowania produkcji na wydziałach : wykrawalnia i cutter.  Od kilku lat  pełnię pieczę również nad analizą zamówień naszych klientów.

O sobie, hmm – sympatyczna, pozytywnie do życia nastawiona realistka. Posiadająca możliwość pracy ze wspaniałym kompetentnym – przez lata budowanym- zespołem. Wiadomym jest, że na sukces każdego kierownika – również i mój –  pracuje też ciężko i jego zespół. Mój zespół to same kobiety. I wbrew pozorom zawsze udaje nam się wypracować kompromis. Czasem jest i <wilk syty i owca cała>  a czasem tylko <wilk syty i wilk syty > 😉 …

Jak rozpoczęło się Pani zatrudnienie w BADER Polska?

Był to moment mojego powrotu do Polski po pobycie za granicą. Moje zatrudnienie to czysty przypadek. Wiedziałam, że znam język niemiecki i szukałam pracodawcy w Bolesławcu, gdzie można byłoby tę umiejętność wykorzystać. Moja  znajoma poleciła  firmę BADER Polska.  Trafiłam do działu planowania, charakteryzującego się między innymi: liczbami, mnogością terminów, analityką  – to akurat było coś, co lubię najbardziej, plus współpraca z centralą. Język niemiecki można było wykorzystać każdego dnia. Tak oto rozpoczęła się moja kariera na stanowisku referenta.

Jakie stanowisko obecnie Pani zajmuje?

Jestem Kierowniczką Działu Planowania Produkcji i Obsługi Zamówień Klienta w Wykrawalni.

Jak wygląda Pani dzień pracy?

Intensywny, jest bardzo intensywny. Tak, jak wspomniałam, dużo analiz, dużo cyfr, mnogość  terminów. Mnóstwo korespondencji mailowej, mnóstwo telefonów, wiadomo – ścisła współpraca z produkcją, centralą i klientami.

Wchodzi Pani do pracy i wpada w wir zajęć?

Dokładnie tak, bardzo to lubię.

A czas na kawę jest?

Musi być.

Wspomniała Pani, że bardzo ważny jest zespół, z kim Pani pracuje?

Mój  zespół obecnie składa się z ośmiu osób – kobiet. Część mojego teamu to osoby z wieloletnim doświadczeniem, są też naturalnie i nowi pracownicy. Nie ma jednak problemu z dzieleniem się wiedzą czy doświadczeniem. Dziewczyny bardzo chętnie sobie pomagają .Gramy do jednej bramki,  budując sukces firmy. Każda z nas jest specjalistką i dąży do perfekcyjnego wykonania swoich obowiązków.

Czym dla Pani jest sukces?

Sukces? – myślę, że to przede wszystkim spełnienie w tym, co się robi i coś, co napędza tak naprawdę, coś co daje energię na przyszłość, coś co sprawia, że każdego dnia chce się do pracy wracać.

Czy mogła Pani opowiedzieć o największym sukcesie, który Pani odniosła w firmie BADER Polska?

Myślę, że sam fakt, że jestem związana z firmą od piętnastu lat jest już moim sukcesem. Mój „ długoletni związek” z BADER Polska zaowocował awansem. Przesłankami były z pewnością: pracowitość, zaangażowanie.

Gdyby Pani mogła poradzić przyszłym bądź obecnym pracownikom, co  zrobić, aby odnieść sukces w firmie BADER Polska?

Trzeba przede wszystkim chcieć, mieć cel, trzeba na pewno być zaangażowanym w tematy, które się otrzymuje do opracowania. Wsparcie kolegów/-żanek również mogę uznać za składową sukcesu.

Czyli gra zespołowa?

Dokładnie tak.  Nie ma niezdrowej rywalizacji. Możliwości u nas jest wiele, jeżeli chodzi o awans. To nie jest tak, że jak ktoś jest referentem to może zostać tylko specjalistą, na przykład tylko w jednym pionie. Jeżeli ktoś zna język obcy i naprawdę chce się uczyć – ma szansę na rozwój, awans. Kariera gwarantowana! W mojej ocenie tak!

Jak Pani spędza czas wolny

W czasie wolnym, którego mam niewiele, myślę, że jak każda kobieta – zajmuję się  domem, ogrodem i dziećmi.

Dzieci baaardzo skutecznie wypełniają mój wolny czas.

Lubię się też wysypiać, ale snu jest niewiele… Zazwyczaj w weekendy jest szansa na dłuższe leniuchowanie w łóżku…

Człowiek potrzebuje  takiego  momentu, gdzie przede wszystkim będzie miał chwilę na to, aby zwolnić – odpocząć. Czasem popilnować przysłowiowej kanapy z książką w ręku.

Work Life Balance to jedna z zasad kultury organizacyjnej BADER Polska?

Tak.  Bardzo cenię to, iż firma BADER Polska szanuje czas wolny pracownika.  Do godziny 16:00 jestem online. Poza godzinami pracy, odpoczywam. Nikt naszego wolnego czasu naprawdę nie zaburza. To niezmiernie istotne w XXI wieku, kiedy atakowani jesteśmy mnóstwem bodźców.

Rozmawiała Dominika Turkowiak

Przeczytaj inne opinie o pracy w Bader Polska.