20 kwietnia obchodzony jest Dzień Pracownika Przemysłu Włókienniczego, Odzieżowego i Skórzanego. Zatem – świętujemy!

Uchwałę w sprawie tego święta podjęto w 1964 roku. Jego celem było docenienie pracy włókniarzy, odzieżowców, obuwników i garbarzy. Choć uchwałę zniesiono, to święto przetrwało i obchodzone jest w wielu firmach. Chcieliśmy więc uczcić ten dzień wspólnie z wszystkimi pracownikami BADER Polska.

  • Z tej okazji także chcielibyśmy poinformować wszystkich pracowników o dwóch ważnych Jubileuszach. W 2022 roku Firma BADER obchodzi 150 –lecie powstania! To właśnie w 1872 roku w Göppingen w Niemczech powstała garbarnia skóry obuwniczej „Rosslederfabrik Otto Bader”. Firma następnie wyspecjalizowała się w produkcji mebli skórzanych. To były początki firmy BADER – obecnie wiodącego producenta skór na potrzeby globalnego rynku samochodowego. Firma została zbudowana na bazie szacunku dla rzemiosła – od początku ceniono w niej mistrzowskie umiejętności oraz najlepsze materiały. Rodzina Bader, której czwarte i piąte pokolenie zarządza przedsiębiorstwem, do dziś kieruje się tymi wartościami.
  • Drugi Jubileusz, o którym chcielibyśmy wspomnieć, to ponad 25 lat firmy BADER Polska w Bolesławcu. Ćwierć wieku minęło w zasadzie w ubiegłym roku – bo właśnie rok 1996 datuje się jako rozpoczęcie działalności spółki w Bolesławcu. Zakupiono wtedy zakład przy ulicy Mostowej 1, gdzie rozpoczęto produkcję. Obecnie BADER Polska w Bolesławcu działa w kilku lokalizacjach: przy ulicy Mostowej 1, Mostowej 21, Modłowej 9 oraz Kościuszki 58. Firma Bader Polska działa w następujących obszarach – produkcji skóry od stanu Wet Blue/Wet White w Fabryce Skór, Wykrawani, Szwalni oraz Centrum Logistycznego.

Z okazji Dnia Pracownika Przemysłu Skórzanego zorganizowany został KONKURS Z NAGRODAMI. Konkurs skierowany był wyłącznie do pracowników firmy BADER Polska. Zadaliśmy 5 pytań związanych z firmą BADER i prosiliśmy o nadesłanie odpowiedzi drogą mailową. Wszystkie osoby, które nadesłały prawidłowe odpowiedzi wzięły udział w losowaniu trzech nagród – voucherów na 150 zł do restauracji. Losowanie, które przeprowadziła trzyosobowa komisja, odbyło się w poniedziałek 25 kwietnia 2022 r.

Konkursowe pytania brzmiały następująco:

  1. Na ilu kontynentach zlokalizowane są zakłady Grupy Bader?
  2. Ile lat działalności obchodzi firma BADER Göppingen w Niemczech?
  3. W którym roku rozpoczęła działalność firma BADER Polska w Bolesławcu?
  4. W ilu lokalizacjach w Bolesławcu działa firma BADER Polska?
  5. Podaj trzy dowolne nazwy skór, z których wykrawana jest tapicerka do aut w firmie BADER.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział ponad 50 osób. Trójka zwycięzców odebrała vouchery w Dziale Personalnym.

Z okazji Dnia Pracownika Przemysłu Skórzanego życzymy wszystkim pracownikom firmy BADER Polska sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym, satysfakcji z podejmowanych wyzwań, samej pozytywnej energii oraz spełnienia marzeń.

Darmowa kawa w automatach na terenie firmy, była przyjemnym dodatkiem do naszego firmowego Święta. 🙂

 

bader polska opinie sukcesy