Od 9 do 11 października 2023 r. w trzech lokalizacjach BADER Polska wykonaliśmy niemal 200 badań, braliśmy udział w pokazach pierwszej pomocy i zjedliśmy prawie ćwierć tony jabłek! Był to III Dzień Zdrowia w BADER Polska, zorganizowany wspólnie z Fundacją Wspierajmy Zdrowie działającą przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. Dzień Zdrowia spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem pracowników naszej firmy.

W programie odbyło się kilka akcji badań profilaktycznych oraz inne działania:

1)    ” NIE DAJ SIĘ CUKRZYCY” – program profilaktyki cukrzycy, którego zadaniem jest wykrycie osób z cukrzycą, lub osób zagrożonych cukrzycą. Pierwszym etapem była kontrolna glikemia, następnie konsultacja z lekarzem internistą (teleporada). Następnie w zależności od określenia ryzyka zachorowania na cukrzycę i wyników program klasyfikuje uczestników do różnych grup projektowych, w ramach których są pogłębiane badania laboratoryjne oraz odbywają się konsultacje z dietetykiem i diabetologiem.

2)    „PROFILAKTYKA 40+” – rozległy pakiet badań. W programie mogły wziąć udział osoby, które nie brały w niej wcześniej udziału, lub minął rok od ostatnich badań i ukończyły 40 lat.

3)    BADANIA LABORATORYJNE – był to pakiet badań dla osób w każdym wieku.

4)     POKAZY PIERWSZEJ POMOCY – wykwalifikowani ratownicy medyczni przekazali naszym pracownikom najważniejsze informacje o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Największa korzyść z posiadania wiedzy i umiejętności, jak udzielać pierwszej pomocy, jest oczywista – dzięki temu można uratować komuś życie! Uczestnicy pokazów nabyli wiedzę o tym, jak zachować się w nagłych sytuacjach by nie tracić cennych minut. Nauczyli się też w praktyce, jak odpowiednio wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. Jeśli zostanie ona wykonana w ciągu od 3 do 5 min od utraty przytomności, to nawet trzykrotnie zwiększają się szanse przeżycia poszkodowanej osoby. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w pokazach, chcąc zwiększać swoje umiejętności ratowania życia!

5)    A na „deser” Dnia Zdrowia przygotowaliśmy zdrową przekąskę dla każdego pracownika Bader Polska – jabłko (jonagored prinze – informacja dla wszystkich, którzy pytali o tą pyszną odmianę jabłek!:-)

Poprzez organizację III Dnia Zdrowia w Bader Polska, firma udostępniła naszym pracownikom bezpłatny i łatwy dostęp do wykonania wielu profilaktycznych badań, bez konieczności brania dnia wolnego czy przepustki i udania się w tym celu do przychodni czy szpitala. Uczestnicy Dnia Zdrowia dostali elektroniczny dostęp do wyników badań – poprzez unikatowy dla każdego kod. Uczestnicy pokazów pierwszej pomocy otrzymali zaświadczenia o nabyciu wiedzy teoretycznej i praktycznej w w/w zakresie. To na pewno nie ostatnia taka akcja w BADER Polska.

Pamiętajcie o badaniach profilaktycznych, bo to nie mit, że lepiej zapobiegać niż leczyć! Dbajmy o siebie i swoich bliskich. Trzymajcie się zdrowo!