Sprawdź aktualne oferty pracy na stanowisku: Pracownik/-czka obróbki skóry

Wyślij do nas zgłoszenie wraz ze swoim CV!

Do podstawowych obowiązków pracownika obróbki skóry należy przede wszystkich wykańczanie oraz barwienie surowca. Jest to praca związana także z wykrawaniem skóry.

 

Obróbka skóry – co to takiego?

Firma BADERPolska zajmuje się produkcją skór klasy premium dla branży samochodowej. Skóra jest naturalnym produktem pozyskiwanym z ciała zwierząt, które może ulec naturalnym procesom niszczenia. Pod wpływem wysokiej temperatury i dużej wilgotności skóra może stracić swoje właściwości i zacząć pleśnieć.

Do obowiązków pracownika obróbki skóry należy zatem odpowiednia konserwacja i przygotowanie skóry w taki sposób, by stała się ona produktem najwyższej klasy, odpornym na działanie szkodliwych czynników. Proces konserwacji skóry składa się z kilku etapów między innymi: czyszczenie, osuszanie, pastowanie i szczotkowanie. Wszystkie te czynności wymagają od pracownika niezwykłej dokładności i precyzji. Dbałość o najmniejszy nawet szczegół w procesie obróbki skóry pozwala na stworzenie wysokiej jakości towaru.

 

Praca przy barwieniu skóry

Proces barwienia skóry wymaga od pracownika dużego skupienia i umiejętności manualnych. Niezbędna jest także szczegółowa wiedza na temat właściwości skóry, a także metod jej garbowania.

Metody:

  • wet blue – obróbka przy pomocy soli chromowych, skóra zyskujeniebieskie zabarwienie,
  • wet white – obróbka syntetyczna aldehydem glutarowym i garbnikami roślinnymi, skóra staje się biała.

 

Pracownik obróbki skóry – wykształcenie i wymagania

Pracownik obróbki skóry w Bader Polska powinien posiadać wykształcenie zawodowe. Niezbędne są także zdolności manualne, które pomogą w uzyskaniuwysokiej klasy produktu końcowego. Praca na tym stanowisku wymaga także bardzo dobrego wzroku.

W pracy przy obróbce skóry ważna jest także wiedza odnośnie podstawowych cech surowca, a także jego właściwości. Dzięki niej, pracownik będzie w stanie wykonywać swoje obowiązki sumiennie, a praca będzie dla niego prawdziwą przyjemnością. Osoba na tym stanowisku powinna być także sumienna i dokładna.