Sprawdź aktualne oferty pracy na stanowisku: Pracownik magazynu

Wyślij do nas zgłoszenie wraz ze swoim CV!

  Pracownik magazynu to osoba, która nadzoruje przestrzeń magazynową i dba o jej porządek. Do jej obowiązków należy przede wszystkim zapewnienie prawidłowego codziennego funkcjonowania magazynu.

   

  Pracownik magazynu – obowiązki

  Podstawową czynnością jaką wykonuje pracownik magazynu jest wydawanie i przyjmowanie towarów. Ponadto osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest za monitorowanie i skrupulatne dokumentowanie całego procesu przejęcia bądź wydania dóbr. Pracownik magazynowy powinien zatem sporządzać szczegółowe raporty, a także stale sprawdzać i rejestrować stan faktyczny magazynu. Pracownik magazynu w BADER Polska to także osoba, do której obowiązków należy nadzór i weryfikacja zgodności zamówień z towarem, a także tworzenie dokumentacji, która ułatwi katalogowanie znajdujących się w magazynie dóbr.

   

  Pracownik magazynu – wykształcenie i wymagania

  Pracownik magazynu w BADER Polska powinien posiadać wykształcenie zawodowe bądź średnie, a także doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku. Magazynier powinien posiadać zdolności techniczne. Uprawnienia na operatora wózka widłowego nie zawsze są wymagane, choć umiejętność obsługi tego urządzenia jest dodatkowym atutem. Kolejnym wymaganiem jest dobra znajomość obsługi kserokopiarki i komputera, a szczególnie programów takich jak Word, Excel i SAP.

   

  Pracownik magazynu – cechy charakteru

  Osoby, które pracują w magazynach powinny cechować się przede wszystkim odpowiedzialnością i dokładnością. Jest to niezwykle ważne w przypadku weryfikacji zgodności produktów z zamówieniem. Ważne, aby pracownik magazynu był także dyspozycyjny i samodzielny. Istotna jest także umiejętność pracy w zespole, a także chęć i motywacja do pracy. Magazynier powinien być osobą, która doskonale radzi sobie z rozwiązywaniem konfliktów, a także jest w stanie pracować pod presją czasu.

  Praca w magazynie wymaga umiejętności organizacji pracy i własnego czasu. Osoba na tym stanowisku powinna dbać o porządek i czystość w magazynie, aby zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa.