Sprawdź aktualne oferty pracy na stanowisku: Szwacz\Szwaczka - praca

Wyślij do nas zgłoszenie wraz ze swoim CV!

Aktualnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko Szwacz\Szwaczka. Zachęcamy jednak do zostawienia swojego CV.
CV wraz z listem motywacyjnym prosimy składać za pomocą e-maila: praca@bader-leather.com

Szwacz/szwaczka – opis stanowiska pracy

Szwaczka to osoba, której podstawowym obowiązkiem jest produkcja odzieży bądź innych produktów, które wymagają obróbki krawieckiej.

Praca szwaczka – obowiązki

Praca szwaczki jest pracą odtwórczą. Oznacza to, że zszywa się tkaniny według narzuconego wcześniej schematu i formy. To właśnie jest podstawowa różnica pomiędzy szwaczką a krawcową, która zajmuje się tworzeniem odzieży często według własnego pomysłu. Szwaczka korzysta z maszyn szwalniczych takich jak overlocki, podszywarki oraz guzikarki.

Zakres obowiązków jakie powinna wykonywać osoba na tym stanowisku uzależniona jest od rodzaju przedsiębiorstwa. W firmie BADER Polska jest to przede wszystkim zszywanie skórzanych i tekstylnych elementów tapicerki. Praca polega między innymi na łączeniu szwów, wszywaniu kieszeni, suwaków, laminowaniu krawędzi czy ich podwijaniu i podszywaniu. Jest to praca taśmowa, w pozycji siedzącej.

Praca jako szwacz – wykształcenie

Jednym z podstawowych wymagań, które należy spełnić, aby pracować na tym stanowisku w większości przedsiębiorstw, jest posiadanie wykształcenia zawodowego o specjalizacji krawiectwo.

W BADER Polska nie jest to jednak konieczne, aczkolwiek mile widziane. Firma jest otwarta na osoby, które nie mają żadnego doświadczenia w szyciu i oferuje swoją pomoc w przyuczeniu do zawodu.

Praca jako szwaczka – wymagania

Wśród najbardziej popularnych wymagań jest umiejętność obsługi maszyny przemysłowej. Podobnie jak w przypadku doświadczenia nie jest to warunek, który decyduje o przyjęciu bądź odrzuceniu aplikacji. BADER Polska poszukuje osób chętnych do pracy, cechujących się dokładnością, a także nieprzeciętnymi zdolnościami manualnymi. W pracy szwaczki niezbędny jest zatem dobry wzrok.

Szwaczka w BADER Polska na co dzień ma do czynienia z najwyższej klasy innowacyjnymi maszynami sterowanymi cyfrowo, które skutecznie ułatwiają pracę i sprawiają, że staje się ona bardziej przyjemna. Żadna maszyna nie jest jednak w stanie zastąpić człowieka, który z niezwykłą starannością stworzy najwyższej jakości produkt. Dlatego osoby uzdolnione manualnie, które wyrażają chęć nauki zawodu są niezwykle potrzebne w takich przedsiębiorstwach jak BADER Polska.

Szwaczka – cechy charakteru

Osoba na stanowisku szwaczki powinna odznaczać się nieprzeciętną cierpliwością oraz dokładnością. Powinna być uważna i zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Jest to niezwykle ważne w procesie wykańczania produktu. Podczas rekrutacji w BADER Polska oceniamy jednak przede wszystkim zdolności manualne, które sprawdzane są podczas rozmowy kwalifikacyjnej poprzez próbne szycie.