Proszę o sobie opowiedzieć

Pracę w firmie Bader Polska rozpoczęłam w 2005 r.,  zaraz po zakończeniu studiów.  Od prawie 13 lat zajmuję się zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska. W życiu prywatnym natomiast jestem mamą dwóch córek. Mai, która ma jedenaści lat i Hani, pięć lat.

Jak wyglądały Pani początki w firmie Bader Polska?

Zaczynałam jako referent do spraw jakości, jednak od początku zajmowałam się zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska. Z biegiem lat zarówno moje stanowiska jak i zakres obowiązków zmieniały się. Przeszłam przez wszystkie zagadnienia, zadania związane ze środowiskiem, aż dotarłam do tego miejsca.

Początkowo zajmowałam się szkoleniami z ochrony środowiska i systemem ISO 14001, później doszła gospodarka odpadami, nadzorowanie odbiorów odpadów, gospodarka chemikaliami. Teraz skupiam się na nadzorowaniu systemów związanych ze środowiskiem, wspomagam prace związane z oczyszczaniem ścieków oraz zarządzam działem. Przejście przez wszystkie szczeble kariery jest dla mnie bardzo cennym doświadczeniem, które pozwala mi należycie wykonywać swoje obowiązki.

A jak wygląda Pani zespół? Z kim Pani pracuje?

Cały dział ochrony środowiska liczy 11 osób. Zespół 7 osobowy zajmuje się oczyszczaniem ścieków, 2 osoby zajmują się gospodarką odpadami. Moją prawą ręką jest Ela, która zajmuje się dokumentacją systemową i odpadową oraz Karol, który jest takim trochę pracownikiem gospodarczym.

Czyli praca zespołowa to podstawa?

Dla mnie zdecydowanie tak. Dzięki pracy zespołowej możliwe jest uzyskanie lepszych efektów pracy działu. Odpowiedni podział obowiązków i odpowiedzialności powoduje, że zadania są szybciej i efektywniej realizowane, a pracownicy zmotywowani i zaangażowani.

Jesteśmy jedną grupą i jako grupa musimy się wspierać, motywować, wszyscy jesteśmy wobec siebie lojalni. Wspieramy się i współpracujemy, by unikać błędów i rozwiązywać pojawiające się problemy.

Oczywiście zarządzanie takim zespołem nie jest łatwe, ponieważ każdy z nas jest inny, każdy ma inne oczekiwania, a nawet tempo pracy.

A jak Pani odnajduje się w nieustannie zmieniających się warunkach pracy?

Bardzo dobrze, nie lubię stagnacji, dla mnie zawsze musi się coś dziać. Jestem osobą mocno zaangażowaną w swoją pracę i  bardzo obowiązkową, dlatego nowe wyzwanie nie stanowią dla mnie problemu, są wręcz jak powiew świeżego powietrza, który nakręca mnie do dalszej pracy.

A co jest Pani największym sukcesem w tej firmie?

Największym sukcesem zawodowym było zdobycie złotego medalu podczas audytu LWG (audyt środowiskowy dla przemysłu garbarskiego) oraz poprawa ekologicznego wizerunku firmy BADER Polska. Natomiast moim osobistym sukcesem jest to, że nie boję się wyzwań, nowych rzeczy, stale się rozwijam zawodowo. Dodatkowo, doceniam że wykonywana przeze mnie praca jest dla mnie przyjemnością.

A czym w ogóle dla Pani jest sukces? Jakby go Pani zdefiniowała?

Sukces to poczucie spełnienia zawodowego, poczucie dobrze wykonanej pracy, uznanie w oczach przełożonego i pracowników, motywacja do pracy.

Gdyby mogła Pani doradzić osobom, które u nas pracują albo chciałyby się dopiero zatrudnić, dlaczego warto pracować w Bader Polska?

Praca w naszej firmie to możliwość zebrania dużego doświadczenia, rozwoju osobistego. Oczywiście trzeba się otworzyć i chcieć doskonalić swoje umiejętności.

Proszę mi powiedzieć, czy mimo kierowniczego stanowiska, ma Pani możliwość zachowania równowagi między pracą, a życiem prywatnym, tak zwany  work-life balance?

Bardzo cenię sobie równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym, bardzo się cieszę, że firma mi to umożliwia. Oczywiście są sytuacje awaryjne  lub gorączka przedaudytowa, kiedy bardzo ciężko jest nie myśleć o pracy, ale wynika to raczej z mojego charakteru, niż z obowiązku służbowego.

Czyli dba Pani o kondycję psychiczną swojego działu?

Budowanie przyjaznej atmosfery w pracy jest dla mnie bardzo ważne.  Zmotywowany i zadowolony pracownik, to dobry pracownik.

A po pracy jak Pani spędza wolny czas?

Lubię spędzać czas z rodziną, lubię gotować, czytać, podróżować, jeździć na wycieczki. A moją największą pasją jest taniec orientalny.

Na czym polega taniec orientalny?

Taniec orientalny to sztuka tańca pochodząca z terenów Bliskiego Wschodu. Taniec ten wykonywany jest głównie przez kobiety. Bardzo istotne w tańcu orientalnym, czy tez tańcu brzucha jest izolowanie od siebie poszczególnych części ciała, które układają się w przyjemny dla oka taniec.

Tańczyć można z różnego rodzaju rekwizytami np. woale, wachlarze, miecz, świeca zależy to od fantazji choreografa. Jeśli chodzi o strój to akurat moja grupa taneczna tańczy w długich spódnicach opasanych pasem ozdobionym, perłami kryształami, cekinami lub monetkami oraz bogato zdobionym staniku.

Co daje pani ta pasja?

Satysfakcję, samozadowolenie, motywację do dbania o siebie i przede wszystkim frajdę. Pozwala na odkrycie w sobie kobiecości, pewności siebie oraz podwyższa samoocenę.  Taniec to znakomity sposób na odstresowanie, miłe spędzenie czasu.

Rozmawiała Dominika Turkowiak

 

Przeczytaj inne opinie o pracy w Bader Polska.